Trigger point

Délka kurzu:
2 dny (18 hodin)

Cena kurzu:
2.200,- Kč

Termíny kurzů:

Přihláška do kurzu

Veškeré termíny naleznete v našem rezervačním systému.Trigger point neboli spoušťové body. Noční můra lidí kteří mají problémy s bolestí těla, ale také masérů kteří se s touto anomálií u svých zákazníků setkávají a často jim nedokážou pomoci. Nebo neumí a často se bojí spoušťový bod lokalizovat a ošetřit. Často se na našich kurzech setkáváme s tím, že maséři neví co je to spoušťový bod. Spoušťové body, které bychom také mohli zjednodušeně označit jako uzlíky ve svalech, má skoro každý z nás.Vznikají určitými pohybovými stereotypy a také faktor stresu není zanedbatelný. Dokážou nás potrápit po celém těle. Ale většina lidí má s trigger points problém hlavně v oblasti zádového svalstva. Trapézový sval, zdvihač lopatky, vzpřimovač páteře, to jsou ta místa kde nás dokážou ničit celkem pravidelně. Přitom se dají velmi rychle odstranit, když masér ví jak na to. Spoušťových bodů není třeba se bát ale pracovat s nimi. Pokud se naučíte spoušťové body odstranit, získáte spoustu nových zákazníků, protože člověk kterého dokážete zbavit bolesti, doporučuje vaši práci dál. Hlavním problémem pro nás je, že spoušťové body neovlivňují pouze místo kde se vyskytují, ale místa od spoušťového bodu mnohdy velmi vzdálená. Můžou nám ovlivňovat např. funkci končetin nebo bolesti hlavy. Což je naprosto zásadní a věřte že když se vám podaří vaše zákazníky těchto bolestí zbavit, jejich vděčnost nebude znát mezí. O mapách přenesených bolestí, se na kurzu mnoho nového dozvíte a hlavně se tyto poznatky naučíte přenášet do praxe. Hlavně na praxi je totiž náš kurz založen. Člověk si může o této problematice nastudovat mnoho knih, ale když neví jak na to prakticky, není mu to nic platné. Technika je natolik hloubková že jeden den nám nestačí. Rozhodli jsme se proto pro dvoudenní kurz.

Kurz vede lektor Miroslav Málek, který se touto problematikou dlouhodobě zabývá. Je to jeho životní téma a přednáší o této problematice po celé republice.

Na kurzu se naučíte:

- co jsou to spoušťové body
- lokalizace spoušťových bodů
- mapy přenesených bolestí
- technika odstranění trigger points
- pohybové stereotypy a příčny vzniku trigger points
- pokročilé másáže na odstranění trigger points
- samoošetření aneb jak na to
- doporučená cvičení pro kienty
- kontraindikace
- vhodnost jednotlivých olejů pro masáže na uvolnění trigger points
- komunikace s klientem ohledně potíží
- práh bolesti klienta a jak s ním pracovat
- prevence spoušťových bodů

A mnoho zajímavého ohledně této techniky z vlastní praxe

Co nabízíme po kurzu? Péči pro naše studenty: Pokud si nebudete vědět rady ohledně technik z kurzu, rádi vím poradíme a budeme se vám věnovat. Pokud jste již na tomto kurzu byli, můžete si jej kdykoliv bezplatně zopakovat. Zdokonalíte se v daných technikách a můžete tak mezi sebou konzultovat případy z praxe.

V ceně kurzu jsou skripta.

Kurz je zakončen certifikátem.